Cena zlata stále roste, především v důsledku propadu ratignu Řecka a potížím se zásobování ropou z Lybie. Drahá ropa přispěje k oslabení ekonomického růstu, respektive může být spouštěčem inflace. Proto se pozornost investorů stále upíná na investice do zlata, nákup zlata a investičních zlatých slitků a mincí.

To ovšem nahrává různým nepoctivcům, kteří využívají neznalosti nejen investorů, ale i nezkušenosti českých obchodníků. Pro investora, který chce koupit investiční zlato, tedy beze zbytku platí, že není vše zlato, co se třpytí. Při sledování cen u některých prodejců se vtírá otázka, zda pracují bez marže nebo jaké jsou jejich zdroje nákupů. U některých obchodníků se oproti aktuální ceně zlata jeví jejich prodejní cena zlata jako dobrodiní. Že by pracovali zdarma? Nebo se jedná o „zlato“ pochybného původu?

Každý investor by si měl uvědomit, že růst ceny zlata, zlatých slitků a mincí, sebou zákonitě nese rizko zvýšeného padělání zlata. Padělání zlata je staré jako lidstvo samo a nelze se divit, že rostoucí cena zlata opět inspiruje nepoctivce. Dobrá rada tedy zní: nenechejte se zaslepit tím, že jde o zdánlivě výhodnou cenu zlata. Nákup realizujte u renomovaných firem, které sice nebývají nejlevnější, ovšem máte jistotu, že nakupují opravdu u výrobců a garantují původ.

Advertisement