Štítky

, , , , , , ,

Aktuální cena zlata? To není jen graf ceny zlata anebo nejlevnější zlato v ČR, jak se domnívaní laici. Problematika ivestování do zlata má více složek, které investor musí umět posoudit.

Důležité je nakupovat zlato tam, kde funguje profesionalita, pak investice do zlata má smysl a eliminuje se riziko při nákupu zlata.

Kdo jsou prověření prodejci zlata? V tuzemsku jich mnoho není. Prodejce zlata by měl být schopen nabídnout nejen zlaté slitky a zlaté mince. Musí být plátcem DPH a měl by umět nabídnout také investiční stříbro. Proč? Protože kvalitní prodejce zlata by měl rozumět obecně problematice zvané „drahé kovy“, čili znát nejen investiční zlato ale také investiční stříbro.

Proč by měl být prodejce zlata plátcem DPH? Plátcovství DPH ukazuje také na solidní obrat i v investičním stříbře. Nikdy proto nemůže být rozhodující pouze nejlevnější zlato, protože to často ukazuje pouze na malého překupníka zlata, který se pokouší prorazit jen levnou cenou zlata. Zde jdou stranou ovšem záruky, že zlato nebude padělané. O odbornosti takového prodejce zlata si nemůžeme dělat iluze. Takže pozor, nejlevnější zlato znamená velmi často problémy. Při investování do zlata je třeba znát i rizika při investování do zlata. Falšování zlata je bohužel dnes pro padělatele zlata mimořádně výnosným byznysem.

Investice do zlata musí zohlednit vývoj ceny zlata. A to nejen vývoj ceny zlata 2012.

Seriozní prodejci zlata umí poradit v oblasti trading zlato. Sám by měl být aktivním obchodníkem na burze.

Historická cena zlata není tedy rozhodujícím kritériem. Historie ceny zlata je sice hezký pojem, ovšem při investování do zlata je – jak jsme si ukázali výše – pouze částí při rozhodovacím procesu investora.

Advertisement