Štítky

, ,

Cena zlata překonala hranici 1600 dolarů za troyskou unci. Slib nových půjček zadluženým ekonomikám Evropy způsobil dočasnou korekci ceny zlata, kdy se ceny zlata vrátila opět pod hranici 1600 dolarů. To jsme ovšem zažili mnohokrát, stačí si vzpomenout na doby, kdy ceny zlata atakovala několikrát hranici 850 dolarů, pak 1000 dolarů. Dlouho se zdálo, že cena zlata bude mít problémy na hranici 1300 dolarů za unci. Dnes bychom byli za tuto cenu rádi….

Je tedy možné, že cena zlata poroste v důsledku inflace, která bude nevyhnutelně následovat kvantitativní uvolňování (čti tisk peněz) v USA a pomoc zadluženým zemím (čti tisk peněz) v eurozóně. Cena zlata tak může překonat 1700 dolarů, a může dosáhnout i vyšších hodnot.

Pravdou však je, že cena zlata prošla podobným vývojem, jakým byl růst ceny stříbra. Investiční stříbro ale prošlo hlubokou korekcí, zatímco zlato ne. Pro investora je proto paradoxně zajímavější investiční stříbro, které se nyní dá nakoupit velmi dobře – a to i u prémiových likvidních stříbrných slitků.

Advertisement