Štítky

, , , ,

Cena zlata vyrostla během nočních hodin na nový rekord ceny zlata. Graf ceny zlata se vyšplhal až na hranici 1900 dolarů za unci. Česká republika zažívá obrovský boom nákupu zlata. Zlaté cihly, zlaté slitky, zlaté mince – to vše je v centru zájmu investorů. Někteří prodejci zlata hlásí vyprodané sklady.

Aktuální cena zlata má ovšem příznaky bubliny. Růst ceny zlata během posledního roku je bez korekcí, tudíž velmi nebezpečný. Může jít o překoupený trh. Investoři se zbavují akcií a utíkají do přístavu bezpečí, jakým jsou zlaté mince, zlaté slitky a zlaté cihly. Pravdou ovšem je, že investoři si neuvědomují, že z přístavu bezpečí, tedy z investičního zlata, budou jednou vystupovat – třeba právě proto, že aktuálně jsou ceny akcií již velmi levné. Proto může dojít k poklesu ceny zlata.

Samozřejmě může cena zlata růst i nadále. Pokud se potvrdí inflační tlaky, může inflace graf ceny zlata posunout přes 2000 dolarů za troyskou unci. Ovšem v aktuální době, kdy se trh zlata jeví jako překoupený, je nyní bezpečnější a zajímavější investicí nákup investičního stříbra.

Advertisement