Štítky

, , , , ,

Sentiment hýbe trhem, Řekové eureme a investiční banka Goldman Sachs všem. Tato průpovídka je investorům známá od roku 2010, kdy se Řecko dostalo do formální platební neschopnosti.

Zajímavý je postoj banky Goldmann Sachs v nynější době,kdy na trhu zlata míří graf ceny zlata na jih. Banka v nové prognóze vývoje ceny zlata uvedla, že cena zlat bys se do šesti měsíců měla podívat až na 1940 dolarů za unci. V horizontu jednoho roku vidí banka graf ceny zlata kolem 1840 dolarů za unci.

Goldman Sachs považuje v době probíhající dluhové krize v EU stále za měnu poslední instance. „Od roku 2009 vidíme, že dolar nemůže zatím získat zpět svůj původní status. Riziko znehodnocení národních měn trvá. Proto je zlato stále hodnotou poslední instance „.

EU je v nepříjemné situaci, kdy Španělsko a Británie čelí ekonomické v recesi a velké nezaměstnanosti. Řecko v současnosti zvažuje vystoupení z eurozóny, což poškodí eurozónu jako celek. V případě odchodu Řecka z EU varovala agentura Fitsch, že sníží okamžitě rating zbývajcím zemím.

Ze situace těží americký dolar a dolarová aktiva. Dolar posiluje, a proto cena zlata dnes klesá.

Aktální cena zlata, kdy je cena zlata pod hodnotou 1600 dolarů, je mnohými odborníky považována za atraktivní. Nakoupit zlato je vhodné právě v době poklesů.

Advertisement