Růst ceny zlata má na svědomí především nárůst nejistoty ohledně dalšího ekonomického a politického vývoje ve světě. Po pětidenním růstu jsme v úterý zaznamenali pokles ceny zlata z krátkodobého maxima 1328 dolarů za unci zlata.

Podle odborníků je cenová korekce zlata dobrou příležitostí k nákupu. „Ceny u 1200 dolarů nejsou reálné“ uvedl Larry Groin, hlavní stratég komoditní firmy Reech Simms and Partner. „Vidíme aktuání pokles jako zajímavou příležitost. Varovným signálem, že ceny zlata mohou opět raketově růst, je nedostatek stříbra v US mincovně. Investoři prostě využívají poklesy k nákupům. A zpravidla dobře vědí, co dělají.“

Techničtí analytici rovněž upozorňují, že graf ceny zlata není v současné době nakloněn poklesům pod 1200 dolarů. To podstatně mění prognózy ceny zlata z počátku letošního roku.

Co ještě hovoří pro růst ceny zlata? Je to riziko oslabení amerického dolaru, přetrvávání nízkých úrokových sazeb na finančních trzích. A samozřejmě volatilitu, kterou na finanční trhy přináší politická nejistota na Ukrajině a v Rusku.

Hlavní úrovní rezistu ceny je nyní 1420 dolarů, support je na 1200 dolarech (což kopíruje odhadované produkční náklady u zlata).

 

 

Advertisement